Nejčastější dotazy

Vážně přemýšlíte nad pořízením roubenek, dřevostaveb na klíč nebo moderních a stylových srubů? Možná vám stojí v cestě několik otázek, na které zatím neznáte odpověď.

Má dřevostavba, roubenka či srub menší životnost než zděný dům?

Když se někdo přiklání k výstavbě dřevostavby nebo jiného podobného dřevěného příbytku, jako je roubenka nebo srub, automaticky ho druhý opraví a řekne, že zděný dům má zkrátka vyšší životnost a že by se měly dát od dřevěného příbytku ruce pryč. Pravdou ale je, že dřevostavby se pyšní stejně vysokou životnostní jako domy postavené z jiných, "klasických", materiálů. Přetrvávají i několik staletí.

Jaká hrozí rizika požáru u dřevostavby?

"Dřevostavby jsou rozhodně náchylnější k požárům!" může kdekdo tvrdit. Sice se dřevem přikládá do ohně, ale neznamená to, že jsou dřevostavby náchylnější k požárům. Dřevěné konstrukce jsou požárně odolné. Na nosných prvcích se totiž nachází zuhelnatělá povrchová vrstva, která brání dalšímu ohoření. Při požáru tak spíše vzplane zařízení interiéru než dřevostavba jako taková.

Jsou dřevostavby náchylné na plíseň, červotoče nebo kůrovce?

Dřevo = vlhkost = plísně, červotoči, kůrovci. Opět se však jedná o chybnou rovnici. Pokud se nám svěříte do rukou, svěříte se do rukou odborníků, kteří spolupracují s jinými odborníky. Díky vzájemné spolupráci realizujeme dřevostavby, které mají dokonale zvládnutý ochranný detail konstrukce. Tím se zamezuje vnikání vlhkosti do interiéru a také se zabraňuje vniku jiných škůdců, jako jsou kůrovci nebo červotoči.

Ve srovnání se zděnou stavbou: Jaké mají dřevostavby izolační vlastnosti?

Řada lidí se domnívá, že dřevostavby mají horší tepelné vlastnosti než zděné domy. Jenže je to přesně naopak. Je třeba si uvědomit, že dřevo se pyšní těmi nejlepšími izolačními vlastnostmi vůbec. Když si zatopíte, ve srubu nebo roubence máte prakticky okamžitě teplo. Zděný dům v porovnání s dřevostavbou vytápíte i několik hodin. Z tohoto souboje tak dřevostavby jednoznačně vychází jako vítězové.

Může mít dřevostavba moderní vzhled jako zděná stavba?

Dřevostavby většinou házíme do jednoho pytle společně s roubenkami a sruby. Zatímco ale roubenky a sruby jsou ryze dřevěnými chaloupkami, které však také mohou vypadat velice moderně, dřevostavby od klasických zděných staveb na první pohled vůbec nemusíte rozeznat. Už dávno neplatí, že dřevostavby na klíč jako roubenky či sruby vypadají, toto je už dávno technologicky i výtvarně překonáno.

Jaké jsou ceny dřevostavby, roubenky nebo srubu?

Co většinu zájemců o dřevěné bydlení zajímá, jsou ceny tohoto nízkoenergetického ekologického bydlení. Doby, kdy se dřevostavby společně s roubenkami nebo sruby daly postavit za jeden milion korun jsou už bohužel dávno pryč. Aktuálně se minimální cena za dřevěné obydlí pohybuje v cenovém rozmezí od dvou do čtyř milionů korun. Konečná cena se však odvíjí od velikosti či požadavků jednotlivce.

Jak dlouho trvá stavba dřevostavby, srubu nebo roubenky?

Jak dlouho trvá výstavba dřevostavby, srubu nebo roubenky? To je velice často pokládaný dotaz. Opět záleží na požadavcích, preferencích nebo vnitřním vybavení. Obecně lze říct, že výstavba dřevostaveb trvá nejčastěji devět měsíců, realizace srubů a roubenek pak kolem 3-5 měsíců.

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky