Že dřevostavby shoří jako papír? Jenom další z řady mýtů

5.11.2020

Dřevostavby jsou dnes opravdu skvělou alternativou klasických zděných domů. Řada lidí by však mohla namítat a tvrdit, že dřevostavby se v mnohém liší. Kupříkladu že dřevostavby jsou náchylnější k požárům, respektive že při požáru shoří jako papír. To je však jen jeden z celé řady mýtů, jež je zapotřebí vyvrátit.

Dřevostavby jsou stejně odolné při požárech jako zděné domy

I když se tomu možná nechce věřit, dřevostavby jsou skutečně stejně odolné při požárech jako klasické zděné domy. Už při výstavbě dřevěného domku se musí postupovat podle platných protipožárních předpisů, jedním z nich jsou i ochranné nátěry nebo velkými průřezy, které hoření zpomalují. Při požáru by se na povrchu materiálu vytvořila takzvaná uhlíková krusta, která zabrání dalšímu přísunu vzduchu, a tedy i šíření ohně.

Větším nebezpečím je tak to, že chytne zařízení interiéru. To by totiž mohlo shořet daleko dříve než samotná dřevostavba. To ostatně platí i v případě klasických zděných domů.

Dřevostavba bude stát dlouhé roky

Dalším velice častým mýtem, který lidé ukrývají ve své hlavě, je, že dřevostavby dlouho nevydrží. Že zkrátka nemají takovou životnost jako domy, které jsou postavené z cihel a malty. Jenže samozřejmě i toto je omyl. Dřevostavby (i podle odborníků) mají tendenci přežít i vaše vnoučata.

Samozřejmě stejně jako v případě klasických zděných domů je zapotřebí dbát na pravidelnou údržbu. Provádějte pravidelné nátěry nebo alespoň kontroly příbytku, abyste předcházeli problémům a aby vám taková dřevostavba vydržela i sto let.

Dřevostavby se přizpůsobují stylu bydlení

Co je opravdu zásadní výhodou, dřevostavby se přizpůsobují stylu bydlení současného i budoucího světa. Není problém budovu rozšířit o další místnosti, aniž by se muselo cokoli bourat. Navíc díky nízké energetické náročnosti nijak nezatěžují přírodu a jejich případná modernizace není náročná ani na práci, ani na materiál, dokonce není náročná ani po finanční stránce.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky