Zájem o dřevostavby prudce stoupá. Důvodem je nejen útulnost

9.1.2021

Dřevostavby na klíč jsou již několik let na výsluní. Víte, že můžete bydlet už za 3 až 4 měsíce? V dnešní uspěchané době je to rychlá cesta k vlastnímu bydlení. Záleží na technologii provedení stavby, ale dost často firma přiveze na místo již předem vyrobený modul, resp. jeho části. Odpadá např. osazování okny nebo dveřmi, stěny již mohou být i s omítkou.

Jaké další výhody jsou s dřevostavbami spojené?

Dřevěná stavba mnohem méně zatíží a zdevastuje půdu na pozemku, a to nejen svou hmotností. Těžká technika se na pozemku bude pohybovat ve srovnání s klasickou stavbou jen minimálně. Firma připraví modul s veškerými sítěmi a rozvody. Samotná montáž domu se pohybuje v řádu dnů.

Moduly firma vyrábí v hale, neprovádí se stavební práce na pozemku. Jaká je tedy další výhoda? Stavba tak může probíhat i v zimě, po smontování hrubé stavby je tak okamžitě možné začít v domě topit. Technologické pauzy v podobě vymrzání stavby tak odpadají.

Nespornou výhodou jsou určitě úspory energií. Dřevostavby velmi snadno vytopíte i v tuhých mrazech. Opět zde záleží na použité technologii a případné certifikaci, na tom, zda stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům. Ale v každém případě ušetříte za vytápění nemalé peníze.

V dřevostavbě získáte více prostoru. Obvodové stěny jsou tenčí než u zděných staveb. Při stejné zastavěné ploše tak v dřevostavbě získáte větší obytnou plochu.

Častá otázka stavebníků se týká životnosti

Zásadní v případě dřevostaveb je suchý materiál. Vlhkost nebo voda škodí každé stavbě, ale pro dřevostavby může být fatální. Životnost dřevěného domu ovlivňuje také správné užívání. Jedním z faktorů je samozřejmě větrání. Optimálním řešením je mikroventilace nebo rekuperační vzduchotechnika. Při dodržení technologických podmínek při výrobě a správném užívání je životnost stavby srovnatelná se zděným domem.

Bonusem dřevostaveb je, že ani stavba a ani likvidace stavby nezatěžuje životní prostředí.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky