Toužíte po vlastní roubence? Pohádkové bydlení si postavíte téměř kdekoliv

6.2.2021

Romantické bydlení v roubence u lesa si dopřává stále větší množství lidí. Stavba pohádkového příbytku vyjde levněji než běžný rodinný dům. S moderními postupy si navíc zařídíte komfortní bydlení doplněné klidem samoty.

Ke stavbě dřevěných roubenek se využívají hranoly o velikosti přibližně 30 x 25 centimetrů. Samotný návrh se na rozdíl od dřevěných srubů vytvoří ve specializovaném programu. Stavba tak probíhá až na pozemku a je o poznání rychlejší než u srubů.

Oprýskané roubenky jsou minulostí

Minulostí je představa nemoderní roubenky bez sociálního zařízení. Současné technologie umožňují stavbu moderních obydlí, které si v ničem nezadají s klasickými zděnými domy. Při stavbě se navíc dbá na ekologii a vzniká méně odpadů.

Při projektu dřevostavby dbejte především na to, aby svým charakterem zapadala do okolí. Tradiční roubená stavba v moderní satelitní zástavbě vzbudí rozruch a pravděpodobně si koledujete o problémy s příslušnými úřady.

Nezapomeňte na úřady

Úřadům se ale nevyhnete ani při stavbě roubenky na samotě. Stejně jako u klasické stavby počítejte se studií o dopadu na životní prostředí. CHKO oblasti se k roubenkám staví pozitivně, připravte se ale na to, že si kladou podmínky předepsaných úprav.

Velké oblibě se těší roubenky u malých rybníčků. V takovém případě ale vše konzultujte s firmou. Voda a vlhko si s dřevem příliš nerozumí a při nesprávném postupu dochází ke snižování životnosti stavby. Velmi populární jsou také roubenky obklopené ovocnými sady. V každém případě se před samotnou stavbou poraďte s projektantem. Ačkoliv stavba vypadá snadno, při špatných technologických postupech riskujete problémy v budoucnosti. Berte v potaz fakt, že stále pracujete se dřevem a živým materiálem.

Dřevěné roubenky i tak představují příjemnou alternativu ke klasickým stavbám. Při dodržení správných postupů vás odmění pohádkovou atmosférou jako vystřiženou z pohádky. A nezáleží na tom, jestli v ní bydlíte nebo ji stavíte jenom jako letní sídlo.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky