Roubenky jako místo vhodné k modernímu bydlení

5.11.2020

Většina lidí má roubenky zafixované jako dřevěná stavení z pohádek. I proto si nepřipouští to, že by toto obydlí mohlo být synonymem pro moderní bydlení. Jenže pravdou je, že i když mají roubenky zejména u nás v České republice poměrně dlouhou tradici, lze je dnes realizovat v moderním duchu. Od těch tradičních se moderní liší hlavně svým zpracováním a opracováním.

Roubenky splňují současné požadavky na bydlení

I když bychom mohli říct, že roubenky už dosáhly věku 150 let, přesto splňují standardy a požadavky pro bydlení dnešní doby. Už v minulosti sloužily především k trvalému bydlení tamějších obyvatel, případně sloužily k rekreačním účelům. Aby splňovaly požadavky současného světa muselo se změnit jenom zařízení interiéru, dispoziční uspořádání nebo došlo k malým změnám v samotné konstrukci. Hitem dneška jsou především takové roubenky, které eliminují únik tepla. Tím se dostáváme k tomu, že současné moderní roubenky jsou nízkoenergetickými staveními, které nezruinují vaši peněženku.

Moderní roubenky z lepených trámů, tradiční z jednoho masivního trámu

Jak již bylo zmíněno, moderní a tradiční roubenky se v pár věcech liší. Hlavní rozdíl však spočívá hlavně ve zpracování a také v opracování tohoto obydlí. V případě tradičních roubenek jsou stěny z jednoho masivního trámu. Jenže v tomto případě se úspory tepla nedočkáte, protože podle legislativy jeden kus masivního dřeva nesplňuje požadavek na prostup tepla.

Co se týče moderních roubenek, ty jsou tvořeny zásadně z lepených trámů. Jednotlivé hranoly jsou k sobě slepeny a délkově napojeny na lamel. Tento způsob realizace roubenek je poměrně oblíbený, protože dochází nejen k úspoře tepla, ale také k zabránění vzniku plísní nebo hub. Moderní roubenky se totiž pyšní nízkou vlhkostí, což chrání dřevo i před napadením dřevokazným hmyzem.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky