Roubenka nebo poloroubenka? Odpověď mohou přinést povětrnostní podmínky

19.1.2021

Přírodní materiály umí uklidnit tělo i mysl. Možná právě proto se z nich stal trend dnešní doby. Podle mnoha majitelů dřevostaveb byla právě investice do tohoto typu bydlení tím nejlepším rozhodnutím v životě. Vychvalovány jsou především moderní roubenky, které už dávno nemusí vypadat tak, jak je známe z pohádek. Je však pravdou, že někteří lidé se neradují přímo z roubenek, ale z takzvaných poloroubenek.

Co to jsou poloroubenky?

Nejedná se o žádnou novinku na trhu, staví se už dlouhé roky. Naši předkové se k tomuto typu bydlení uchylovali především tehdy, kdy chtěli stavět obydlí v blízkosti chráněných krajinných oblastí čili v blízkosti lesů nebo vodních toků. V těchto místech se totiž držela (a dodnes drží) poměrně vysoká vlhkost, které dřevo sice umí odolat, ovšem zdivo vlhkosti odolává o něco lépe.

Mám investovat do roubenky nebo poloroubenky?

Řada z nás si nyní jistě pokládá otázku, jestli investovat do roubenky nebo poloroubenky. Jak bylo nastíněno, odpověď mohou přinést povětrnostní podmínky. Nebo vaše věčné dilema mohou ukončit konkrétní regiony nebo specifické městské zástavby, kde jsou poloroubenky vyžadovány tamními regulačními orgány. Například je tomu tak v podhůří Orlických hor.

Stojí poloroubenky za to?

Nemusíte nutně smutnit, když si nepostavíte zcela dřevěné bydlení. I poloroubenky s sebou nesou řadu výhod. Kupříkladu si brzy zvyknete na tepelnou pohodu, kterou zajišťují. Doma budete mít velice rychle vytopeno a díky zděné části se teplo nějakou chvíli v místnostech domu udrží.

Navíc se vyhnete zbytečně vysoké vlhkosti, a i cena vás mile překvapí. Co se týče vzhledové stránky poloroubenek, nemusíte se obávat kýčovitých prvků. Po stránce estetiky jsou tato obydlí taktéž skvělá. Rozhodně se jí tedy nebraňte.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky