Stále více lidí volí dřevo. Proč se staly dřevostavby tak oblíbené?

17.2.2021

Moderní dřevostavby se stávají čím dál vyhledávanějším typem bydlení. Dřevo přináší alternativu ke klasickým zděným domům a má vůči nim mnoho výhod. Patří k nim ekologie, nízká cena i rychlost výstavby. Co přivádí velké množství lidí k odklonu od klasické cihly? Alternativní dřevěné stavby už dávno nepatří k módním výstřelkům podnikatelského baroka. Tento lety prověřený styl bydlení se stal díky svojí nízké energetické náročnosti velmi žádaný například ve Skandinávii, severní části Spojených států amerických a Kanadě. Stále oblíbenější styl bydlení ale najdete všude po celém světě.

Ušetříte náklady na topení

Díky nízké energetické náročnosti ušetří obyvatelé dřevěných srubů a roubenek až 90 % nákladů na energie ročně. Nízká cena ovšem může být rozhodujícím faktorem již při samotné výstavbě. Dřevostavbu na klíč vám firma postaví výrazně levněji než klasický dům.

Na dřevostavby se také zaměřuje čím dál více specializovaných firem. Díky tomu najdete po celé České republice mnoho referenčních staveb. Dřevěná obydlí se navíc dávno nepojí s tradičním selským barokem. Moderní firmy staví jednopatrové bungalovy i vícepatrové domy. Svým vzhledem se tak hodí i do klasické městské zástavby.

Útulné bydlení za pár korun

Obyvatelé dřevostaveb se navíc shodují i na příjemném dojmu z bydlení. Dřevo do vaší domácnosti zkrátka přinese větší útulnost a pocitově více tepla. Pryč jsou fámy i o nízké životnosti. Díky moderním postupům si alternativní stavby s ničím nezadají s klasickými zděnými domy. V neposlední řadě do výhod dřevostaveb promlouvá i ekologická zátěž. Díky využití přírodních materiálů má dřevostavba minimální ekologickou stopu. Při stavbě navíc vzniká velmi málo odpadu a ten vzniklý rychle a levně zlikvidujete.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky