Při výstavbě srubu je materiál prvotní

1.10.2020

Srub je nadčasové bydlení, které už dávno neslouží jenom jako letní nebo zimní obydlí, kam utíkáme před rušným světem. Dnes se jedná o moderní příbytek, který lze považovat za plnohodnotný rodinný dům. I když s sebou nese pár nevýhod, výhody každou jednotlivou nevýhodu hravě strčí do kapsy. I proto na srub mnozí lidé automaticky kývnou, vždyť kdo by dřevěné kouzelné obydlí nechtěl?

Pokud jste se rozhodli pro srub, máte dvě možnosti - buď si ho postavíte svépomocí, nebo raději zavoláte specializovanou firmu, která vám během pár měsíců realizuje veškeré vaše požadavky. Ať už se však rozhodnete pro to či ono, na prvním místě bude materiál jako takový. Ten je totiž nutné obstarat – bez něj by k výstavbě nového bydlení nemohlo vůbec dojít.

Kmeny musí být rovné a dlouhé

Aby mohla být stavba srubu realizována, je zapotřebí sehnat kmeny, a to rovné a dlouhé. Dnes se nejčastěji používá smrk, který je ideálním druhem dřeva pro tuto stavbu. Když seženete potřebný materiál, dochází pak k jeho seřazení a následně také vytřídění. Při zmíněných činnostech doporučujeme kmeny srovnávat podle toho, na jaká místa jsou určená, respektive podle účelu kmenu.

Podle odborníků se musí klást důraz hlavně na čerstvost dřeva. Upozorňuje se především na dřevo těžené v zimě, které se často nespotřebuje a do léta vyschne, což už samozřejmě není dobře.

Proč nepoužívat vyschlé dřevo?

Pokud nepatříte mezi odborníky, pravděpodobně se ptáte, proč vyschlé dřevo nepoužívat. Důvodem je několik problémů, ke kterým by mohlo dojít. Předně může být problémem samotné zpracování dřeva. Vyschlé dřevo je už zpravidla tvrdé a nepoddajné a zářezy do něj mohou být velice obtížné. Druhým problémem je odkornění.

Když bude dřevo čerstvé, bude se s ním lépe pracovat i ručně pořízem, nejen za využití techniky. Obecně manipulace s ním bude bezproblémová.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky