Moderní technologie začínají bourat mýty týkající se dřevostaveb

22.12.2020

Moderní dřevostavby se stávají stále atraktivnější novostavbou. Tomu se ostatně nemůžeme divit, když s sebou nese tolik výhod. Předně stojí za zmínku to, že je daleko rychleji postavená než klasický rodinný dům. Také nesmíme opomenout fakt, že je i levnější než zděný domek, jenž vyroste na pozemku na předměstí. Bohužel se kolem dřevěného bydlení točí celá spousta mýtů, jež se naštěstí daří úspěšně ničit. Za úspěšným mazáním jednotlivých mýtů, jež kolují v hlavách odpůrců dřevostaveb, stojí hlavně moderní technologie. Díky nim se mýty vyvrací opravdu doslova samy. Přesto se společnosti stavící dřevostavby sami snaží ničit předsudky, které se sruby, roubenkami nebo klasickými moderními dřevostavbami souvisí.

Nejčastější mýty týkající se dřevostaveb

Mezi vůbec nejčastější mýty týkající se dřevostaveb patří to, že nevydrží stát tak dlouho jako klasický zděný dům. Jenže životnost dřevostavby a zděného domku je takřka srovnatelná. Odvíjí se samozřejmě od toho, s jakou kvalitou a péčí bude dům postaven a jak se o něj bude jeho budoucí majitel starat, ale to určuje životnost i u zděného domku.

Odpůrci dřevostaveb se také domnívají, že dřevostavbám hrozí vyšší riziko vzniku požáru. Jenže to je samozřejmě také holý nesmysl. Při stavbě dřevostaveb jsou dřevěné konstrukce speciálně ošetřeny tak, aby odolaly požáru nebo jeho případnému šíření. Stejně jako u klasického zděného domu, i v tomto případě platí, že rychleji se požár bude šířit při zapálení interiérového zařízení.

Dřevostavby už od 5. století

Člověk by si myslel, že dřevostavby jsou poměrně nový vynález, ale není tomu tak. Dochované a plně funkční dřevostavby pochází už z 5. století našeho letopočtu. To jenom dosvědčuje fakt, že když se dřevostavba postaví, bude pěkně dlouho stát. Jak ale bylo zmíněno, podmíněno je to správnou péčí o dům.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky