Jaké materiály a barvy volit do srubu či roubenky

4.6.2021

Stali jste se hrdými majiteli srubu na klíč či roubenky, a nyní přemýšlíte, jak vybavit interiér? Dřeva už je všude spousta, a tak je ideální sáhnout i po jiných variantách. Které se ale ke dřevu hodí a udělají vám nejlepší službu? Poradíme!

Vsaďte na jednoduchost

Dřevo v roubenkách a srubech má již různé originální asymetrické linie či dekory, každá kousek dřeva se mírně liší odstínem, a celkově je tak již samotná konstrukce vizuálními podněty nasycená. Skvělou volbou proto budou materiály a vybavení v jednobarevném provedení s jednoduchými liniemi.

Sklo

Skvělou volbou pro kombinaci se dřevem je sklo, které můžete využít u vitrín, konferenčních i jídelních stolů, stejně jako u dekorací. Čiré nezdobené sklo je nenápadné, elegantní, ke dřevu krásně ladí a zároveň ho nijak nezastiňuje.

Kov

Výborným materiálem pro kombinaci se dřevem je kov, který skvěle funguje na detailech, jako jsou úchytky na nábytku nebo jiné nábytkové prvky, ale rozhodně s nimi zabodujete i pokud zvolíte i celý kus nábytku nebo výrazný doplněk z kovu. Kov si přitom ve dřevostavbách zamilují především příznivci industriálního stylu, pro který je typický.

Dřevo

Ani dřevu se v roubenkách a srubech striktně vyhýbat nemusíte, ostatně v některých případech se doslova nabízí. Pokud se pro něj ovšem rozhodnete, volte buď totožný odstín a dekor, v jakém je provedena stavba, nebo naopak nabarvené kusy nábytku bez dekoru, které se s dřevěným interiérem decentně doplní.

Minimalistické barvy

Zejména u masivnějších prvků v interiéru, jako je například sedací souprava, vsaďte na jednobarevné provedení, ideálně v neutrální barvě. Skvělá bude bílá, černá, případně zemité tóny, které jsou univerzální a dobře ladí i k barvě dřeva. Konkrétně bílá je přitom pro kombinaci se dřevem úplně nejlepší, protože je splývavá a nechává aktivně vyniknout ostatním prvkům v interiéru, a navíc opticky zvětšuje a prosvětluje prostor.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky