Jak dlouho trvá výstavba dřevostavby?

4.3.2021

Dřevostavby na klíč jsou oblíbené z řady důvodů, jedním z nejmarkantnějších je ale jednoznačně rychlost výstavby, která umožňuje majitelům nastěhování v řádech měsíců. Jaká rychlost výstavby je reálná a co je potřeba udělat, aby byla skutečně co nejkratší?

Základová deska

Výroba a tvrdnutí základové desky chce svůj čas. Zkrátit ho ale můžete tím, že stavbu vhodně načasujete. Čím větší teplo je venku, tím rychleji beton tvrdne. Pomoci si navíc může volbou lehce zhutnitelných či samozhutnitelných betonů, které vám mohou uspořit až 70 % času potřebného na dostatečné vytvrdnutí desky. Díky tomu můžete bez problémů zkrátit dobu čekání na měsíc.

Montáž dřevostavby

Samotná konstrukce dřevostavby pak může vzniknout na základové desce bez problémů během 3 dnů, pokud jsou pro stavbu využívány prefabrikované stěny, které se vyrábějí ve výrobním závodě a na místě stavby se v podstatě jen montují k sobě.

Plánování interiéru zkrátí dobu o měsíce

Pokud chcete bydlet co nejdříve, je potřeba s předstihem promyslet, jak bude vypadat váš interiér – jak budou rozmístěny pokoje, kde budou umístěny zásuvky, jaký materiál a barvu bude mít podlaha. Všechny tyto detaily můžete plánovat už během vyřizování stavebního povolení. Na základě konkrétního požadavku pak firma objedná materiál a po dokončení hrubé stavby může ihned začít s realizací interiéru.

Interiér kompletně do měsíce

Pokud si pro realizaci své stavby vyberete profesionální firmu, která vám stavbu zajistí na klíč, při dobré návaznosti jednotlivých prací, dostatečně velkém týmu a při běžných požadavcích na vybavení interiéru je možné běžně velký dům kompletně dokončit během měsíce, kdy jsou vyřešeny rozvody, dobudovány a vymalovány vnitřní stěny, pokryty podlahy, vybavena koupelna a kuchyně a namontovány dveře i svítidla. Důležitá je ale perfektní návaznost jednotlivých prací (kterou zajistí ideálně jediný dodavatel), jasně dané pokyny pro řešení interiéru a dostatečný počet pracovníků na stavbě. Pokud toto všechno vyjde, pak je možné do tří měsíců od prvních výkopových prací začít stěhovat do domu nábytek.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky