Faktory, které ovlivňují životnost roubenky. Ať vydrží staletí

3.10.2020

Na životnost tohoto dřevěného obydlí mají vliv i faktory související se stavbou. Kupříkladu pozemek – je třeba pořádně zvážit, jestli vámi vybrané místo je pro dřevo vhodné. Obecně lze říct, že dřevu se daří nejlépe na místech, kam občas svítí sluníčko a které je vystaveno proudění vzduchu.

Kromě toho ovlivňuje životnost i typ roubenky. Zatímco sendvičové typy se zrovna dlouhým životem pyšnit nebudou, roubenky z vysušeného dřeva jsou pravým opakem, protože jsou kontrolovány, díky čemuž jsou posléze škůdci nenapadnutelné.

Při stavbě hraje roli slunce i povětrnostní vlivy

I během stavby najdete rovnou několik faktorů, které ovlivní životnost roubenky. Mluvíme tu zejména o slunci a povětrnostních vlivech. Naštěstí proti narušení sluncem se dřevo umí bránit samo, a to vytvořením patiny, proti kterým se případně můžete bránit nátěry. Problém je však spíše s povětrnostními vlivy, respektive když vlhký a studený vzduch profukuje mezi trámy.

Pravidelná údržba nahrává dlouhé životnosti

Pokud se do roubenky nastěhujete, také se setkáváte s celou řadou faktorů, jež mohou životnost roubenky ovlivňovat. Kupříkladu pravidelná údržba dřevěného bydlení je na místě, aby došlo k zajištění dlouhé životnosti. Stejně jako o zděné domy, i o roubenky se musíte starat a kontrolovat je. Zajímat by vás mělo především to, jestli do domu nezatěká nebo jestli pečlivě odhazujete sníh kolem obvodových zdí.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky