Dřevostavby z masivního dřeva mají své kouzlo i řadu výhod

16.12.2020

Podle posledních statistik každý pátý dům na území České republiky je ze dřeva. To nasvědčuje jedině tomu, že se z dřevostaveb stává hit. A i když je pravdou, že zájem roste hlavně o dřevěné domy ze sendvičových panelů, stále větší popularitu registrují domy z masivního dřeva. Právě ty totiž mají nevšední kouzlo, i když jejich cena bývá s ostatními domy trochu vyšší. Cenu však vynahradí ostatní její výhody.

Příznivé mikroklima jako jedna z výhod

Když se řekne "masivní dřevostavby", možná si automaticky vybavíte horské sruby z filmových příběhů. A vlastně se ani nespletete. Masivní dřevostavby totiž bývají postaveny v podobě srubu. Jejich přední výhodou je udržování příjemného mikroklima v domě. Udržuje se hlavně přirozená vlhkost vzduchu, čímž se eliminuje šíření škodlivých bakterií a virů.

Tím se ostatně dostáváme k vyvrácení mýtů o tom, že dřevostavby rovná se velké množství plísní a roztočů. Jak již bylo zmíněno, dřevostavby si dokážou vytvořit a udržet příjemné klima, které zároveň povede k udržení standardní vlhkosti vzduchu.

Dlouhá životnost jistě potěší

Masivní dřevostavby kromě jiného vyvrací ještě jeden velice častý a poměrně zažitý mýtus, a sice ten, že nemají dlouhou životnost. Opak je pravdou. Sice jsou dřevostavby z masivu trochu dražším typem bydlení, na druhou stranu je jejich životnost opravdu skvělá. A to se o ně nemusíte příliš starat, nároky na údržbu jsou minimální. Vlastně spočívají jenom v tom, že je jednou za pár let natřete ochranným nátěrem, aby se zachoval jejich působivý vzhled.

Nehodí se všude

Je však třeba konstatovat, že pokud si chcete postavit dřevostavbu z masivu v podobě srubu, nehodí se všude. Navíc se sruby staví zásadně ručně s pomocí motorové pily a jeřábu. Navíc se nemohou stavět po celý rok, stavba si totiž musí v jistý čas sednout. A to nějakou dobu trvá. Jelikož hrubá stavba musí vymrznout, začíná se se stavbou těsně před zimou.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky