Jaké materiály a barvy volit do srubu či roubenky

8.6.2021

Přemýšlíte o způsobu vytápění pro váš dům? Podívejte se, jaké varianty vytápění lidé nejčastěji volí ve spojení s dřevostavbou?

Tepelné čerpadlo

Ekologická varianta vytápění se skvěle hodí také pro použití pro dřevostavbu. Výhod tepelných čerpadel je mnoho, kromě jejich energetické nenáročnosti je to také ekologický aspekt celého systému, který pro vytápění využívá obnovitelné zdroje energie. Můžete si pořídit tepelné čerpadlo vzduch/voda, vzduch/vzduch, kdy získáváte pro svou dřevostavbu teplo ze vzduchu. Čerpadlo země/voda pak teplo odebírá ze země. Čerpadlo voda/voda jako zdroj tepla uvádí vodní plochu nebo studnu. Pro tyto druhy topení je možné získat štědrou státní dotaci.

Podlahové vytápění na elektřinu

Elektrické podlahové vytápění má jednu velkou výhodu – je zcela bezúdržbové. Po správné instalaci již nemusíte nic udržovat. Otopný systém je bezpečně uložen v podlaze a vy se tak nemusíte o nic starat. Elektrická energie je stále přístupná po celý rok, jste tak zásobeni teplem bez nutnosti se o cokoliv starat.

Kotel na plyn

Zemní plyn je velmi často využíván jako zdroj tepla v domovech po celém Česku. Stačí, když si pořídíte cenově dostupný plynový kotel, máte dům připojen na plynovod, a poté už se nemusíte o nic starat. Plynový kotel je téměř bezúdržbový a pomocí displeje si snadno navolíte v jaké časové intervaly se bude váš byt vytápět. Jedná se o další pohodlný způsob, jak vytopit celou dřevostavbu.

Solární vytápění

Další možnost, jak získat teplo pro celý domov. Využívání solární energie je nyní v České republice v rámci programu Zelená úsporám zvýhodněno štědrými státními dotacemi. Pokud tedy uvažujete o možnosti vytápět svůj dům pomocí obnovitelného zdroje energie, je vhodný čas využít také podpory státu. Solární systém je téměř bezúdržbový, pouze je nutno jej zkombinovat s dalším zdrojem tepla.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky