Dřevostavbám roste popularita. Komu se jeví jako atraktivní bydlení?

6.1.2021

Když vlastní dům, tak moderní dřevostavbu. Takto začíná smýšlet stále více lidí. A nemůžeme se tomu divit. Vždyť moderní dřevostavby jsou v porovnání s těmi zděnými domky k nerozeznání podobné, jsou však postaveny o mnohem dříve. Zatímco zděný domek se raduje ze svého základu, dřevostavby už jsou u hrubé stavby. Zatímco zděný dům je postaven během roku, dřevostavby jsou většinou hotové během několika měsíců až během prvního půl roku. Koho takto rychlé bydlení tedy láká?

Ty, kteří chtějí bydlet co nejdříve

Mezi zájemce o výstavbu dřevostaveb patří především ti, kteří chtějí bydlet prakticky ihned. Nechtějí čekat dlouhý rok na to, až si budou moct ozdobit svůj nový příbytek a založit rodinu. Chtějí se přestěhovat, co nejrychleji to půjde. Svůj vliv na to má i třeba to, že jim končí nájemní smlouva nebo že se má nájemné krapet zvyšovat. Tito lidé si nejčastější nechávají postavit dřevostavbu na klíč, která je postavená opravdu během několika měsíců a která je následně ihned připravena k obydlení.

Ti, kteří myslí úsporně

Dalšími zájemci o dřevostavby bývají také lidé, kteří myslí úsporně a kteří myslí na budoucnost. Ti se snaží investovat hlavně do dřevostaveb masivu. Důvod je prostý, masiv rovná se kvalitní materiál s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi.

Lidé investující do masivních dřevostaveb přistupují ke svému novému příbytku více technicky. Snaží se získat dlouhodobou úsporu, i proto volí dřevostavby, které mohou být pasivním nebo minimálně nízkoenergetickým bydlením. Zajímá je budoucí finanční úspora, proto je pro ně dřevostavba tak atraktivním bydlením.

Ti, kteří smýšlí ekologicky

Nesmíme ani zapomenout na ty, kteří smýšlí ekologicky. Na ekologii se v posledních letech velice dbá, a to především proto, že se prokázalo, jak naše planeta vlastně trpí. Většina lidí se proto snaží třídit odpad nebo jezdit na elektřinu, nikoliv na spalovací motor. A když už uvažují o svém vlastním bydlení, dřevostavba je jasnou volbou.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky