Co vše lze postavit ze dřeva aneb typy dřevostaveb

14.7.2021

Je libo roubenku, bungalov, tradiční dům, nebo třeba garáž? Podívejte se na možnosti, které stavby ze dřeva nabízejí. Myslíte si, že si dřevo poradí i s dvoupodlažním domem? Informace naleznete v článku.

Roubenka

Dlouhá životnost stavby, komfortní bydlení, útulný domov. Přesně to je roubenka, která dokonce představuje nejen ekologický, ale také zdravý způsob života. Dřevo totiž dokáže nejen uvolňovat kyslík, ale také odbourávat prach. S touto stavbou výrazně ušetříte za náklady za topení, roubenka totiž nabízí výborné tepelně izolační vlastnosti.

Bungalov

Bungalov ze dřeva je vhodným typem domu do nízké okolní zástavby. Skvěle se hodí nejen pro rovinatý, ale také pro mírně svažitý terén. Dřevěný bungalov je vhodný pro páry, ale také pro rodiny. Zde je možno využít podkrovního prostoru jako vhodné skladovací plochy například pro sezónní sportovní potřeby. Stavba tohoto domu se pohybuje v řádu týdnů.

Tradiční dům

Je libo tradiční podobu domu? I s tímto zadáním si umí dřevostavby skvěle poradit. Tato stavba je vhodná pro rovinatý, ale také pro mírně svažitý pozemek, kde je možno realizovat dvoupodlažní zástavbu. Dům je možno také podsklepit, garáže jsou pak samozřejmostí. Tradiční dům, který je vhodný také pro vícegenerační bydlení, tak můžete mít celý ze dřeva.

Garáž, garážové stání, zahradní domek

Dřevo je ideální surovina pro stavbu praktické garáže nebo garážového stání. Navíc se nabízí ještě další využití stavby, nebo její rozšíření o praktickou a pohodlnou terasu. Ze dřeva se také hodí postavit zahradní domek, který může sloužit k ubytování hostů, nebo pro uschování sportovních nebo zahradnických potřeb.

Ze dřeva se tak mohou stavět mnohé stavby, dokonce prostorné i dvoupodlažní rodinné domy. Výhodou tohoto přírodního materiálu není jen jeho vzhled a dlouhá životnost, ale také ekologické a zdraví prospěšné složení. Po celou topnou sezónu pak oceníte také výborné izolační vlastnosti, které dřevo nabízí.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky