Výměna oken i solární panely nemusí stát majlant. Pořizovací cenu sníží dotace

18.10.2020

Od letošního roku se musí stavět jedině nízkoenergetické domy. Proč si tedy nepostavit rovnou dřevostavbu, která splňuje požadavky na spotřebu energie? V současné době se jedná o moderní alternativu klasického zděného domu, kterou byste často od klasického bydlení ani nerozpoznali. Oproti domům stavěných z cihel a malty však má dřevostavba řadu výhod. Jakých?

Rychlost výstavby

Přední výhodou je bezesporu rychlost výstavby. Zatímco u zděného domu byste pokládali teprve základy, u dřevostavby budete mít za tu stejnou dobu hotovou hrubou stavbu. Moderní dřevostavby je možné stavět po celý dlouhý rok, tudíž během roku nedojde k útlumu na stavbě a během předem dohodnuté doby je můžete mít opravdu k dispozici - připravené k nastěhování.

Ekologická domácnost

Nejen rychlost, ale také ekologičnost je jednou z hlavních výhod dřevostaveb. Jelikož má dřevo fantastické izolační vlastnosti, nemusíte se bát toho, že byste protopili majlant. To potěší ostatně i planetu jako takovou. Navíc i dřevostavba může být nositelem dalších úsporných opatření, jako jsou tepelná čerpadla nebo fotovoltaika – i tím lze snížit energetickou náročnost rodinného domu a potěšit tak nejen peněženku, ale také životní prostředí.

Dřevostavba rovná se zdravé bydlení

Většina lidí se domnívá, že dřevostavbu sužují plísně a kůrovci či jiní škůdci. Jenže tomu tak není. Konstrukce domy prochází mnohými ochrannými nátěry a dalšími podobnými postupy, aby se zamezilo škůdcům i plísním, jež plynou z vysoké vlhkosti. Abyste si však byli stoprocentně jistí svým zdravým bydlením, je dobré investovat do několika doplňků, a to kupříkladu do hliněných omítek nebo příček z nepálených cihel. Ty navíc dodávají hřejivý pocit domova a zbavují interiér škodlivin.

Při rekonstrukci nic nebouráte

Věděli jste, že pokud budete chtít provést rekonstrukci svému dřevěnému příbytku, obejdete se bez zbytečného bourání? Dřevostavby jsou totiž připraveny na případné nástavby. Lze je rozšířit hned o další bytovou jednotku nebo o několik místností.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky